30. července 2019

Otevření autobusového nádraží pro veřejnost

Rekonstrukce autobusového nádraží pod oficiálním názvem akce „Optimalizace autobusového terminálu“ se blíží ke konci. 17. července byla stavba kolaudována, v současné době probíhají finální úpravy, naváží se vybavení a příslušenství. 27. července v dopoledních hodinách proběhne slavnostní otevření nového autobusového nádraží přestřihnutím pásky za osobní účasti majitele společnosti úspěšného podnikatele pana Stokláska a dalších pozvaných hostů včetně zaměstnanců společnosti. Při slavnostním otevření budou přítomni i zástupci médií.

Oficiální otevření autobusového nádraží pro veřejnost a první den ostrého provozu nastane dne 1. srpna. V souvislosti s touto skutečností bude dne 31. července ukončen provoz linek městské hromadné dopravy Blansko na autobusovém stanovišti Edvarda Beneše (u nádraží Českých drah) a bude též ukončen provizorní provoz linek IDS JMK na novém autobusovém nádraží na stanovištích č.1 až č.8.

Od 1. srpna bude zahájen provoz linek městské hromadné dopravy na stanovištích č.1 až č.4 a linek IDS JMK na stanovištích č.5 až č.16.

 

Otevření autobusového nádraží pro veřejnost

 

Odjezdová stanoviště budou organizována následovně

 • stan. č. 1 linka MHD 716 221 Blansko: Písečná,penzion-Autobusové stanoviště-Okružní
 • stan. č. 2 linka MHD 716 222 Blansko: DSB slévárna-Autobusové stanoviště-Sever-Horní Lhota-Autobusové stanoviště
 • stan. č. 3 linka MHD 716 223 Blansko: Klepačov, točna-Autobusové stanoviště-Sever-Těchov
 • stan. č. 4 linka MHD 716 223 Blansko: Klepačov, točna-Autobusové stanoviště-Sever-Těchov a vybrané spoje linky MHD 222
 • stan. č. 5 linka 728152 Blansko-Lipůvka-Kuřim
 • stan. č. 6 linka 729231 Blansko-Jedovnice-Studnice
 • stan. č. 7 linka 729232 Blansko-Ostrov u Macochy-Vysočany-Drahany-Bousín
 • stan. č. 8 linka 728234 Boskovice-Rájec-Jestřebí-Blansko
 • stan. č. 9 linka 729235 Lomnice-Brťov-Jeneč-Černá Hora-Bořitov-Rájec-Jestřebí
 • stan. č. 10 linka 728233 Blansko-Sloup-Ludíkov-Benešov
 • stan. č. 11 linka 729230 Blansko-Olomučany
 • stan. č. 12 linka 729167 Blansko-Jedovnice-Senetářov-Ruprechtov-Vyškov, 728233 cyklobus Benešov
 • stan. č. 13 linka 716226 Skalní mlýn, Češkovice
 • stan. č. 14 linka 729231 cyklobus Studnice
 • stan. č. 15 výstup
 • stan. č. 16 výstup.

Veškeré informace o odjezdech autobusových linek a spojů budou nepřetržitě probíhat na elektronických panelech umístěných u jednotlivých odjezdových stanovišť a na dvou velkoplošných elektronických panelech umístěných na začátku a konci nádraží. Pro cestující je důležité sledovat informace o odjezdech, neboť některé spoje jedné linky jsou umístěny na různých odjezdových stáních. Toto opatření bylo nutné z důvodu shodných časových údajů odjezdů dvou spojů jedné linky.

Na autobusovém nádraží je situována provozní budova, která bude sloužit jako zázemí pro cestující veřejnost a pro obslužný personál společnosti. Cestující mohou využít prostor čekárny, sociálního zařízení a dvou samoobslužných automatů na jednoduché občerstvení a nápoje. Pro jejich potřeby bude připravena kancelář předprodeje a informací, kde obdrží potřebné informace k provozu a kde mohou zakoupit jízdní doklady. V budově bude umístěna kancelář dispečinku a samostatná místnost pro řidiče včetně kompletního zázemí.

V prostoru AN je pamatováno také na cestující, kteří ke svým cestám využívají i kola. Na nádraží je úschovna kol a stojany na kola. Na přilehlé ulici Svitavská je parkoviště pro osobní automobily, kde jsou vyčleněna i místa pro krátkodobé parkování K+R (kiss and ride) tzn. „polib a jeď“ pro využití návazné městské nebo regionální linkové dopravy.

Provozovatel autobusového nádraží společnost ČAD Blansko děkuje všem uživatelům veřejné dopravy za toleranci a trpělivost během trvání stavby „Optimalizace autobusového terminálu“, za přizpůsobivost při opakovaných zásazích do organizace provozu dopravy a věří, že s autobusovým nádražím a službami s tím spojenými budou spokojeni.

  Zpět na přehled novinek