PŘEPRAVNÍ SPOLEČNOST

ČAD Blansko a.s.

Historie společnosti se datuje od roku 1949, kdy je založeno ČSAD Blansko, jako závod národního podniku ČSAD Brno n.p. Za dobu své existence prošla státní automobilová doprava řadou organizačních změn včetně oblastního řízení. Organizace a řízení podniků a závodů České automobilové dopravy vyplývaly z potřeb tehdejšího národního hospodářství. Před rokem devadesát byl dopravní závod Blansko (d.z.601) součástí závodů jihomoravského podniku ČSAD.

V roce 1990 dochází k oddělení provozovny Boskovice. Postupně vznikají samostatné státní podniky ČSAD Blansko a Boskovice. Státní podnik ČSAD Blansko prošel privatizací se založením akciové společnosti k 1. 1. 1994.

Podnikatelský směr společnosti se zaměřuje na rozvoj tradičních aktivit firmy i nových, přinášejících služby široké veřejnosti. V roce 1997 se začíná budovat supermarket MANA (nynější ALBERT) a veřejná čerpací stanice (nyní OMV), společně s parkovacími plochami.

V roce 2002 je dokončena výstavba obchodně-správní budovy v areálu na Nádražní ulici a dochází i k významnému rozšíření služeb nákladní dopravy a spedice, nejen v místě sídla společnosti, ale i v Pelhřimově.

Od 1. 8. 2003 používá společnost nový název ČAD Blansko a.s. V roce 2007 kupuje sousední squashové centru a rozšiřuje nabídku služeb veřejnosti.

V roce 2018 dochází k modernizaci autobusového terminálu, který je spolufinancován ze zdrojů Evropské unie a státního rozpočtu ČR z Integrovaného regionálního operačního programu.

V současnosti se společnost zaměřuje na poskytování služeb ve veřejné osobní dopravě, kamionové dopravě, spedici, opravárenství, nájmu nemovitostí a provozování čerpací stanice.

Společnost prochází od roku 2000 pravidelnou a úspěšnou certifikací ISO 9001:2015.

 

 

ČAD Blansko a.s. - kamionová a autobusová doprava

Vydejte se na cestu s námi
Ručíme za bezpečnost a včasnost

1994

rok založení

135

zaměstnanců

65

kamionů

24

autobusů

  ZKUŠENOSTÍ V OBORU PŘEPRAVY

SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

NAŠI KLIENTI

Naší prioritou je spokojený zákazník a díky usilovné snaze se nám podařilo získat velké množství stálých klientů z řad největších českých i mezinárodních firem.

 

Agrostroj Pelhřimov a.s. Město Blansko Město Adamov OMV Česká republika John Deere,GmbH KÜHNE NAGEL DHL Freight CZ s.r.o. Jugheinricht Norderstedt TRANSPORTLINE s.r.o. TransLog Slovakia, a. s. Rhenus Home Delivery s.r.o. Thyssenkrupp PERSA a.s. INTERKONTAKT, spediční a obchodní servis, spol. s r.o. ERFOLG s.r.o. ALSET, SPOL. S.R.O.